Tasarım Tomtom’a Geri Dönüyor

Son zamanlarda dışarıda ne kadar az etkinliğe katılıyoruz değil mi? İstanbul bizi evlerimizin içine kıstırdı bıraktı. Sokağa çıkmak istesek o caddeye asfalt döküyorlar, öbürüne yeniden kaldırım döşüyorlar, İstiklal Caddesi içimizi sızlatıyor. Bazen de karşımıza akrepler,

tts17

Son zamanlarda dışarıda ne kadar az etkinliğe katılıyoruz değil mi? İstanbul bizi evlerimizin içine kıstırdı bıraktı. Sokağa çıkmak istesek o caddeye asfalt döküyorlar, öbürüne yeniden kaldırım döşüyorlar, İstiklal Caddesi içimizi sızlatıyor. Bazen de karşımıza akrepler, kirpiler çıkıyor.

Ama hepsine rağmen inanıyorum ki bir gün hem de çok da uzakta olmayan bir gün yine aynı coşku ile sokaklarda olacağız. O zamana kadar da bazı cesur yüreklerin yaptıkları öncü etkinliklerle biraz olsun moral depolayacağız.

İşte o ekip Tomtom Design Management. İcra kurulunda Bahar Korçan, Hakan Kodal, Serra Arıkök, Ayşegül Temel gibi tanıdık isimler var. Etkinliğin adı Tasarım Tomtom Sokakta. Bu üçüncü edisyonu olduğu için büyük ihtimalle duymuşsunuzdur. Teması “Kendini İzle” bu sefer.

İtalyan Konsolosluğu, Lisesi, Venedik Sarayı gibi önemli yapıların bulunduğu bu özel mahalleyi birkaç gün için bir tasarım mahallesine dönüştüyorlar. Bu seferkinin tarihleri 19 -22 Ekim. Türkiye Ödeme Yöntemi Troy’un ana sponsorluğunda gerçekleşiyor. Audi’sinden, Orta Anadolu’ya, Pegasus’tan Hopi’ye, Açık Radyo’dan Jotun’a ve İtalyan Lisesi’ne birçok farklı alandan destekçiye sahip.

Mahalle; moda, aksesuar, grafik, kumaş, seramik, mobilya, kağıt, aydınlatma ve teknoloji gibi alanlarda tasarım markalarını kimi zaman Tomtom Garaj gibi kapalı alanlarda kimi zaman sokak boyunca bulunan irili ufaklı Pop-Up’larda ağırlayacak. H&M Erdem koleksiyon lansmanını burada yapacak. İnci Deri etkinlik için özel bir seri tasarlıyor. Pupa, Apple cicilerle katılıyor. Vespa ve Divarese’in sürprizleri olacakmış. Bir de etkinliğe katılmadan önce Hopi’niz yoksa indirmenizde fayda var çünkü özel indirim ve ödeme avantajları düşünmüşler Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği için.

Ayrıca Moda Tasarımcıları Derneği’nin dahil olmasıyla Tomtom Trend alanında Arzu Kaprol, Mehtap Elaidi ve Özgür Masur gibi tanınmış isimler bulunacak. Onlara keşfetmeye değer yeni yetenekler eşlik edecek.

Ayrıca Levent Erden, Ömer Madra, Yelda İpekli, Özlem İkiışık Barutçu gibi konuklar söyleşi ve atölyeler hazırlayacaklar.

Tomtom Kırmızı isimli alanda küratörlüğünü Bahar Korçan’ın yaptığı bir sergi olacak. 50’nin üzerinde sanatçının arasında hemen gözüme takılanlar İrfan Önürmen, Barış Sarıbaş, Pınar Du Pre ve Ahmet Çerkez oldu.

Son notum da şu olsun: Bu sene etkinlikte özel yeme-içme markalarına da yer verilecekmiş. Mesela meraklısı için Nicole’ün şefi Aylin Yazıcıoğlu orada olacak. Bir de şeflik okulu denildiği zaman aklınıza ilk gelen, dünyaca ünlü Le Cordon Bleu workshopları ile yine Tasarım Tomtom Sokakta’nın katılımcılarından.

Ben orada olacağım. Sizi de beklerim. Gelin biraz sokağa çıkalım.

Görüşmek dileğiyle,

yours truly

çağla xx