Track Pant Trendi Size Göre mi?

Track pant (ya da biz bizeyken eşofman altı) trendi yıllar içinde bir çıkıyor, bir izini kaybettiriyor. Pijama trendi gibi. Tam yaşanamayan, sonuna kadar tüketilemeyen aşklar gibi tekrar tekrar şansını deniyor. Hatırlarsanız bundan 10 sene

Track_pant_trendi Track pant (ya da biz bizeyken eşofman altı) trendi yıllar içinde bir çıkıyor, bir izini kaybettiriyor. Pijama trendi gibi. Tam yaşanamayan, sonuna kadar tüketilemeyen aşklar gibi tekrar tekrar şansını deniyor. Hatırlarsanız bundan 10 sene kadar önce Adidas’ın yanı çizgili track pant’leri yine revaçtaydı.
track_pant_trendi_3
Tabii şimdi biraz daha makyajlandı. Çok kopyası olduğu için daha yeni bir görünüm nasıl verilebilir diye markalar tarafından düşünüldü. Böylece yanı boydan boya çıtçıt da yapıldı (ki yine yeni bir şey değil), logoları birkaç tık büyütüldü ya da atına topuklu ayakkabı giydirildi.
track_pant_trendi_2
En önemli yenilik ise dramatik hikayeler yaratarak göze girmek isteyen markaların yanlarına Champions, Fila, Kappa gibi eski dostlarımızı almaları oldu. Neden Le Coq Sportif’e sıra gelmedi, mesela bu bir soru işareti.
Track_Pant_trendi_5
Her neyse, sonuç olarak bu trendi “satın aldınız mı”, bilemiyorum ama yazı içinde gördüğünüz örnekleri incelerseniz vücudu güzel gösteren yanları olduğu şüphesiz. Yandan geçen dikine bant görüntüsü bacağı kesiyor ve inceltiyor. Altına topuklu giyme imkanı ise boyu süper uzatıyor.
Sonuçta moda eğlenceli bir şey. Ayrıca n’olacak ileride sorduklarında “ay o zaman çok modaydı” deyip geçiştirirsiniz, annenizin yaptığı gibi…
Çağla Bingöl