troppodonna Füreya Sergisi’nde!

Türkiye'nin en önemli sanatçılarından, sadece kadın ya da seramik diye ayrım yapmadan, Füreya Koral'ın aramızdan ayrılışının 20. yılı sebebi ile, geçtiğimiz günlerde (maalesef) sona eren, çok kapsamlı bir retrospektif düzenlendi. İstanbul Akaretler, Sıraevler'de gerçekleşen sergiyi gezdik,

Füreya_Sergi_Kapak_2

Türkiye’nin en önemli sanatçılarından, sadece kadın ya da seramik diye ayrım yapmadan, Füreya Koral’ın aramızdan ayrılışının 20. yılı sebebi ile, geçtiğimiz günlerde (maalesef) sona eren, çok kapsamlı bir retrospektif düzenlendi.

İstanbul Akaretler, Sıraevler’de gerçekleşen sergiyi gezdik, üzerine bir de bu özel projenin ana sponsoru olan Kale Grubu’nun Kurumsal İletişim Müdür Zeynep Özler Kıroğlu ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Sergi sona erdi ama ardında bize, dışarı çıkıp, sokak sokak bir dönem (ne güzel) yapılan seramik duvar panolarının izini sürme arzusunu bıraktı.

Sergi hakkında daha ayrıntılı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz. Eğer kütüphaneninize harika bir kitap eklemek isteseniz, sergi çerçevesinde harika da bir sanatçı kitabı satışa çıktı.

Son olarak; başta Kale Grubu ve Füreya Koral’ın yasal varisi Sara Koral Aykar olmak üzere, sergi kuratörleri Károly Aliotti, Nilüfer Şaşmazer, Farah Aksoy ve değerli yazar Ayşe Kulin’den tüm sanat panel konuşmacılarına… Herkesi bu zengin içerikli sergi için kutluyoruz!

troppodonna