Yeni Anneye Ne Hediye Alınır?

Anneler günü hediye seçmek için her zaman zorlu bir zamandır. Çünkü bazen mutfağa ya da eve alınan hediye ile anneye alınan hediye karışabilir. Ama bunun doğru olmadığı çok durum da vardır. Mesela anneniz gerçekten tam

Anneler günü hediye seçmek için her zaman zorlu bir zamandır. Çünkü bazen mutfağa ya da eve alınan hediye ile anneye alınan hediye karışabilir. Ama bunun doğru olmadığı çok durum da vardır. Mesela anneniz gerçekten tam bir mutfak düşkünü ise yeni tarifler denemekten zevk duyuyorsa o zaman ona bir Kitchen Aid almak harika bir tercih olabilir. Bu konuda birçok örnek türetebilirsiniz ütü dışında. Ütü büyük ihtimalle kimsenin en sevdiği şey değildir. Peki daha özel bir alana girer ve yeni anne olan birine ne hediye etmeli derseniz, bunun cevabı asla bebek için bir şeyler olmamalı. Çünkü yeni anne olan kişiler zaten bir “baby blues” dönemi yaşarlar, bu sırada kendileri artık tamamen unutulmuş tüm ilgi çocuğa kaymış gibi düşünebilirler. Bazen bu his doğrudur da… O nedenle size birkaç tüyo vermek istiyorum ki gözyaşları sürekli gözünün kenarında bir yerde aportta bekleyen annemizi ağlatmayın.

Rahat Bir Ev Takımı

Bu dönemde anneler genelde çoğunlukla evde oldukları ve hayatlarının yeni mucizesi bebekleri ile ilgilendikleri için evde giyilebilecek, pijamadan bir tık daha şık bir takım onlara hem rahat hem de güzel hissettirecektir. Oysho bu konuda iyi bir seçim olabilir.

Kindle İle Rahat Okuma 

Yeni annelerin en bilinen zorluklarından biri de uykusuzluk ve rahatlama ihtiyacı. Bunun için onları bulundukları andan bir zamanlık çıkartacak, kafalarını “bugün kaç kere kaka yapmıştı?”dan alacak bir kitaptan daha iyisi olamaz. Kindle bir kitaba göre çok daha rahat okunuyor, gözleri daha az yoruyor hem de birçok kitabı yükleme şansınız var. Sürekli Remzi Kitapevi’nin kapısını aşındırmak zorunda kalmıyorsunuz. Anne olunca pratik çözümler altın değerinde oluyor.

Aromaterapik Mumlar

Aromaterapinin faydaları günümüzün en popüler konularından kuşkusuz. Lavanta sakinleştirir, nane zihin açar, adaçayı konsantrasyonu yükseltir, bergamut iyi hissettirir gibi gibi… Annemizin büyük ihtimalle rahatlamaya ihtiyacı olacaktır. Ona bu güzel hisleri mumlarla sunabilirsiniz. Tabii ki Diptique bu konuda favori. Hele konu incir kokusu olunca.

Şipşak Ayakkabılar

Yeni annelerin en sevdiği aktivitelerden biri de bebeklerini arabaya oturtup yürüyüşe çıkmak. Bunun için ayakkabılarının rahat olması şart çünkü bazen hayatlarının mucizesi yoldaki minik sarsıntılarla güzel bir uykuya dalar. Anneler de bu uyku bozulmasın diye gerekirse Fizan’a kadar yürümeye razıdırlar. Bir önemli nokta da ayakkabıların rahatça giyilip çıkartılması ve bağcık çözme cinleri tarafından rahatsız edilmemesi. Tatlı annemize “cool” bir Vans Slip On hediye edebilirisiniz.

Şık Bir Günlük

İnsanların iç sıkıntıları bir paylaştıkça azalır bir de yazdıkça. Yeni anneler hayatlarında yepyeni bir döneme girdiklerinden birçok hissi bir arada yaşarlar ve bu da onlara sıkıntı verebilir. Bunu her zaman çevreleri ile paylaşamayabilirler. O zaman yazmak harika bir opsiyondur. Hem ileride dönüp zor gördükleri zamanları nasıl da aştıklarını hatırlayabilirler. Bu hem kişiye başarı hissi verir hem de geçmiş çabuk unutuluyor hatırlamak tatlı bir nostalji olabilir.

Cilt Bakımını Hatırlamak 

Alabileceğiniz en “tamam bebeğin oldu ama ben seni hala çok düşünüyorum.” hediyelerinden biri de cilt bakım ürünleri olacaktır. Anneler hamilelikten sonra hormonal bir değişime daha girerler. Bu dönemde ciltlerindeki ışık biraz gölgelenebilir. Aynada kendinize kötü görünmek ne kadar moral bozucudur bilirsiniz. Bir de o dönemin psikolojisini üzerine ekleyin. Tabii annelerin o garip “ay bu zamanda kendi güzelliğini mi düşünüyor” derler paranoyasını da unutmayın. Siz ona hediye edin. C vitaminli serumlar, hem nemlendiren hem güneşten koruyan kremler ya da super food yüz maskeleri harika olabilir. Roius Naturasl SOS Balm tam da böyle irite olmuş, çabuk kızaran, çok kuruyan, parlaklığını yitiren ciltler için organik formülü ile iyi bir gece maskesi oluyor.

Çağla Bingöl

Sorry, the comment form is closed at this time.