Yeni Çanta Alarmı: Chloe Inez Bag

Moda dünyasının çarklarını döndüren en büyük dişlilerden biri ayakkabı ve çantanın önü çektiği aksesuar koleksiyonlarıdır. Özellikle çantalar, tasarımcıları tarafından, doğum aşamasında bahtı açık olsun, çok başarılı olsun, çok sevilsin, tanınsın gibi dileklerle bu dünyaya getiriliyor. Tüm

gallery-1445871055-hbz-waitlist-index

Moda dünyasının çarklarını döndüren en büyük dişlilerden biri ayakkabı ve çantanın önü çektiği aksesuar koleksiyonlarıdır. Özellikle çantalar, tasarımcıları tarafından, doğum aşamasında bahtı açık olsun, çok başarılı olsun, çok sevilsin, tanınsın gibi dileklerle bu dünyaya getiriliyor.

Tüm çantaların hayali bir Hermes Kelly kadar ikonik olmak, klasikleşmek ama bunu çok azı başarabiliyor günün sonunda. İşte bu sezonun “it bag” adayı Chloe’den geldi. Önceki senelerde hayatımıza Paddington, Marcie, Drew gibi modelleri sokan Chloe ve tasarımcısı Clare Waight Keller bu sefer de Inez Bag ile karşımızda.

Inez_Van_Lamsweerde_e_Vinoodh_Matadin,_casal_de_artistas_holandeses_em_exposição_na_Bienal

Inez van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin

Inez Bag adını, 1980’lerden itibaren moda sektörüne ismini altın harflerle yazdırmış fotoğrafçı ikili Inez and Vinoodh’un Inez van Lamsweerde’siden alıyor. Sanatçı, 70’ler ruhunu bugüne taşıyan tarzı ve imajında ara sıra ortaya çıkan karanlık taraflarla sezonun hippy akımı için de harika bir rol model.

Çapraz askılı, metalik zımbalı ve püskül detaylı Inez, küçük ama oldukça kullanışlı. Zaten bu sezon eğer ki sırt çantası kullanmıyorsanız tercihinizi küçük ve kalıplı modellerden yana kullanmanızda yarar var.

Hoşgeldin Inez! Bakalım bir moda klasiği olabilecek misin…

Çağla Bingöl