Yeni Renk: Güvenlik Turuncusu

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2017 İlkbahar/Yaz sezonunda en popüler renk milenyum pembesiydi. Milenyum pembesi, içinde hem umut barındıran hem de biraz sarhoşluk hissi veren mavi ve sarı alt tonlarının iç içe geçtiği yeni bir tondu.

Güvenlik-Turuncusu.001

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2017 İlkbahar/Yaz sezonunda en popüler renk milenyum pembesiydi. Milenyum pembesi, içinde hem umut barındıran hem de biraz sarhoşluk hissi veren mavi ve sarı alt tonlarının iç içe geçtiği yeni bir tondu. Sıkça ve yer yer şıkça kullanıldı. Ama sonuç olarak yaşandı ve bitti.

Calvin-Klein-Güvenlik-Turuncusu

2018 İlkbahar/Yaz Calvin Klein

Çünkü moda sahnesi böyledir biliyorsunuz, Heidi Klum’un da ifade ettiği gibi “One day you are in, the other day you are out”. Çünkü yenilere yer açmak gerekiyor. İşte New York Moda Haftası’na bakarak bu sezon “güvenlik turuncusu”na yer açacağız gibi duruyor.

Fenty-Puma-Güvenlik-Turuncusu

2018 İlkbahar/Yaz Fenty Puma

Nedir bu güvenlik turuncusu? Şöyle anlatalım: Hani inşaatlarda, fabrikalarda, otoyollarda vs. gördüğünüz güvenlik elemanlarının giydiği parlak turuncu yelekler vardır ya işte onun gibi bir renk.

Jeremy-Scott-Güvenlik-Turuncusu

2018 İlkbahar/Yaz Jeremy Scott

Bu sezon Tom Ford’un koleksiyonundaki blok kullanımı ile ilk olarak dikkat çeken renk, sonra Diane von Fürstenberg, Fenty Puma, Calvin Klein ve Jeremy Scott defilelerinde de görüldü.

Tom-Ford-Güvenlik-Turuncusu

2018 İlkbahar/Yaz Tom Ford

Farklı ten renklerine uyum sağlayabilme açısından milenyum pembesi kadar başarılı olmasa da özellikle metalik tonlarla ve kontrastı olan kobalt mavilerle sık sık kullanıldığını göreceğiz. Ne zaman? Taa yeniden güneş ışımaya başlayınca…

çağla bingöl