Yeni Yıl Kararları: Versiyon 2019

Zara indirime mi girmiş? Hemen bakayım. Yok önce yazıyı yazayım sonra bakarım. Aklım dağılmasın. Üstten yine bir e-mail pop-up'ı çıktı. Kısaca okusam mı? Yok yazı bitsin önce. Planlı olmalıyım, sonra çok dağılıyor. Acaba annem hamileyken

Zara indirime mi girmiş? Hemen bakayım. Yok önce yazıyı yazayım sonra bakarım. Aklım dağılmasın. Üstten yine bir e-mail pop-up’ı çıktı. Kısaca okusam mı? Yok yazı bitsin önce. Planlı olmalıyım, sonra çok dağılıyor. Acaba annem hamileyken ne giyiyordu en çok? Hiç biri durmuyordur tabii. Çünkü o kadar yer yok. Ayrıca sakladığını görsem laf ederdim kesin, anne bunları niye tuttun diye. İnsan acaba arada kızından nefret ediyor mudur? Asıl o değil de bazen telefonu açmıyor ya ona çok bozuluyorum. Yani pardon ama “Hello?!? Hayatının anlamı arıyor. Hani pusette yatarken nefes alıyor mu diye bin kere kontrol ettiğin”. Belki de etmemiştir. Cool anne. Gerçi öyle cool olunmuyor sanırım. Zara’nın kapısında insanlar birikmiş midir? Bir köstebekten indirim haberini alanlar. Neyse neyse yazıya dönelim.

Herhalde anlamışsınızdır. Benim bu seneki en önemli kararım odaklanabilmek. Yoksa yaptığım işin kalitesi çok düşüyor. Bir şeyleri sürekli unutuyorum ve her şey düşündüğümden çok daha uzun zaman alıyor. Bunu bu sene başaracağım, zira ne kadar zor olabilir ki? Belki de işin sırrı meditasyondan geçiyordur. Onda da bir şekilde beyninizi kontrol altına almayı öğreniyorsunuz. Yoksa içeride laf lafı açıyor.

Sizin yeni yıl kararınız nedir?

100 kişiye sorduk ve 5 popüler yeni yıl kararını listeledik. Bakalım sizinki bu listede var mı? İşte en popüler yeni yıl kararları!

5. Daha sosyal olmak, sosyal medyayı azaltmak

4. Aile ile kavga etmemek

3. Spora başlamak

2. Diyet yapmak

1. Sigarayı bırakmak

Bu kararların hepsini aynı anda uygulamanız imkansız. Üzerinize fazla yük almayın. Tek bir tanesinden başlayın. İki değil, tek bir tane.

Harika bir yıl geçirmenizi dilerim. Bu arada galiba akşam 22:00 gibi indirim başlıyormuş.

Sevgiler,

Çağla Bingöl

Sorry, the comment form is closed at this time.