Yurtdışı Seyahatinizde Tanışmanız Gereken 4 Güzellik Markası

Dünya çapında kozmetik anlayışı değişiyor. Buna bağlı olarak hem tanıdığımız güzellik markaları kabuk değiştiriyor hem de "indie" kategorisinde yepyeni markalar piyasaya giriyor. Bu markalar arasında en önemli trend çeşitli prensiplere sahip olmak. Bunlar temiz, dürüst,

Dünya çapında kozmetik anlayışı değişiyor. Buna bağlı olarak hem tanıdığımız güzellik markaları kabuk değiştiriyor hem de “indie” kategorisinde yepyeni markalar piyasaya giriyor. Bu markalar arasında en önemli trend çeşitli prensiplere sahip olmak. Bunlar temiz, dürüst, etik, sürdürülebilir ve doğal olmak gibi sıralanabilir. Tabii bahsedilen değerlere sahip olmak için üretim anlayışınızı yenilemeniz gerekiyor. Hangi kimyasalları kullanıyorsunuz? Ambalajlarınız nasıl? Çalışan haklarına dikkat ediyor musunuz? Anti-aging, gençleştirici, brightening gibi yeni neslin ayrıştırıcı kabul ettiği terimleri ürün adlarından çıkartabildiniz mi?Kampanyalarda kusursuzca rötuşlanmış görsellerden vazgeçebildiniz mi? Ürünleriniz çok amaçlı kullanılabiliyor mu? Formülleriniz ne kadar bitkisel, temiz, toksinsiz gibi birçok konu devreye giriyor.

Bugünlerde kozmetik alanında sosyal medya için en büyük trendlerden biri “shelfie” post’ları ve o postlarda gördüğün markalardan bazıları yurtdışı seyahatlerinde gerçekten denemeye değer. İşte aralarından seçtiğimiz 4 favori marka!

Ordinary ve Onun Tatavadan Uzak Dünyası 

Ordinary, Deciem markaları arasında en çok bilinen. Deciem markaları güzellikten fazla süsü, kalabalığı, işleve yararı olmayan gereksiz detayları eleyen bir marka vizyonuna sahip. Laboratuvardan – evinize mantığı ile tasarlanmış sade ambalajları ile fiyatları oldukça uygun. Fakat bu ürünler arasından hangisinin size en uygun olduğunu bulmak için bir kimyager titizliğinde dersinize çalışmanız şart. Çünkü Hyalüronik asit ya da Retinol dediklerinde tamam da Alpha Lipoic Asit %5 ya da Niacinamide %10+Zinc %1 denince anlamak gerekiyor.

Bir “Doğal Güzellik Hareketi” Rowse

Rowse, bu alanda oldukça yeni bir marka ama gerek instagram’da gördüğümüz çekici görselleri ile olsun gerek ürün anlatımı ile olsun kendini sevdiriyor. Instagram’da yoğun bir takipçi kitlesine sahip olan Nuria Val tarafından kurulan markanın şu an tek ürünü Winter Body Oil ama seri yakın zamanda aynı vizyon ile gelişecek. Rowse bu dönemin bütün “in” ürün özelliklerini taşıyor. Bitkisel olmak (çek), Çok sade beyaz etiket ve ondan da sade font (çek), soluk tonlarda ürün çekimleri (çek). Ama onların dışında da eğer sadece zamane güzeli bir marka aramıyorsanız da aromatik kokusu ve cildinize ipeksi bir doku veren bileşenleri ile Rowse çok başarılı.

İlgi Çekici Adıyla Drunk Elephant 

Tiffany Masterson, Drunk Elephant markasının arkasındaki isim. Bu garip isimli ve oyuncaklı ambalajlı markanın en önemli söylemi “şüpheli 6” dediği içeriklerden kaçınması ama onun haricinde kimyasallara hayır dememesi. Temiz kozmetik ilkesini benimseyen marka Sephora’nın son dönemde en hızlı büyüyen markası olmuş. En ünlü ürünleri arasında güneş bakım serisi ve C-Firma ile B-Hydra serumları var.

Sadelik Akımının Öncülerinden Herbivore 

Herbivore markası belki de minimalist beyaz etiket alanının ilklerinden. Dolayısıyla imaj anlamında en çok taklit edilenlerden. Güzel ülkemizde de örneklerini görebilirsiniz. Ürünlerinde genelde bitkisel yağlar ve özlerden yararlanan markanın en çok kullandıkları arasında gül, Aloe Vera, beyaz çay gibi bitkiler var. Bazı ürünlerin isimleri doğal taşlardan gelirken bazı ürünlerinden gerçekten doğal taş kırıntıları (scrublar) yer alıyor. Markanın en önemli starları Pink Cloud nemlendirici ve Jade Facial Roller ve Prism Exfoliating Potion.

troppodonna

Sorry, the comment form is closed at this time.