Yüzünüze Uygun Gözlük Modelini Bulun

Güneş gözlüğü yazın en favori aksesuarınız ise büyük ihtimalle size en yakışan modeli zaten biliyorsunuzdur. Ama emin olamıyorsanız, doğruyu birçok deneme sonrası tesadüfen bulduğunuza inanıyorsanız ya da kullandığınız modelin aslında size yakışmadığına dair şüpheleriniz varsa

Güneş gözlüğü yazın en favori aksesuarınız ise büyük ihtimalle size en yakışan modeli zaten biliyorsunuzdur. Ama emin olamıyorsanız, doğruyu birçok deneme sonrası tesadüfen bulduğunuza inanıyorsanız ya da kullandığınız modelin aslında size yakışmadığına dair şüpheleriniz varsa sizin için bir mini bir rehber hazırladık. Böylece hem yüz şeklinizi belirlersiniz (ki bu size doğru makyaj uygulama konusunda da çok yardımcı olacaktır) hem de gözlükçüye gittiğinizde satış görevlisinin insafına kalmamış olursunuz.

Bu yazıda bize çeşitli ünlüler yüz şekilleri ile yardımcı olacaklar.

Kalp Yüz Şekli

En zor olandan başlamak istedik, çünkü kalp yüz kolayca oval ile karışabiliyor. Kalp yüzlerin en geniş kısımları alınları en darı ise çeneleridir. Bu nedenle yine kendi yüz şekillerine benzeyen üst kısmı geniş alta doğru daralan modeller yakışacaktır. Mesela retro şıklıkta kedi gözü kesimde olanlar ya da Ray-ban’in ölümsüz Wayfarer’ları.

Roberi&Fraud Güneş Gözlüğü

Oval Yüz Şekli 

Oval form, üst ve alt kısmının dengeli oluşu ile özellikle makyaj artistlerinin imite etmeye çalıştıkları bir yüzdür. Fakat bazen uzunca durabiliyor. Bu yüzlere en çok yuvarlak ve büyük çerçeve modelleri yakışıyor. Böylece uzun olan yüz şeklini ortadan kesen kalınca bir bant görüntüsü ile biraz daha toparlanmış oluyorsunuz.

Gucci Güneş Gözlüğü

 

Köşeli Yüz Şekli

Çene kısmı geniş ve köşeli hatlarla gelen bu yüz şekli güçlü duruşu ile oldukça karakteristik olsa da bazen gözlük yardımı ile biraz yumuşatarak feminenlik katmak isteyebilirsiniz. Bunun için kalın çerçevelerden kaçının (ki bu oldukça çok yapılan bir hatadır), hatta çerçevesiz gözlükleri bile deneyebilirsiniz. Oval hatlı, zarif çerçeveler yüzünüze çok yakışacaktır.

Calvin Klein Güneş Gözlüğü

Calvin Klein Güneş Gözlüğü

Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak formda yüzlerin yanak kısımları en geniş, çene ve alın bölümleri ise dardır. Bu nedenle yanaktaki genişliği daha dengeli göstermek ve yuvarlaklığı almak için köşeli ve sivri hatlara sahip gözlükleri kullanmak yerinde olacaktır. Son dönemde sıkça karşımıza çıkan, 90’lı yılların son döneminden miras ince çerçeveler tam da yuvarlak yüzlülere göre.

Poppy Lissiman Güneş Gözlüğü

Poppy Lissiman Güneş Gözlüğü

Troppodonna

Sorry, the comment form is closed at this time.